​Agjenti i Jorginhos flet për transferimin e mundshëm te Juventusi, Napoli, Interi apo Milani

Futboll

​Agjenti i Jorginhos flet për transferimin e mundshëm te Juventusi, Napoli, Interi apo Milani

Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 18:13
Jorginho

Mesfushori italian, Jorginho ka kontratë me Arsenalin vetëm deri më 30 qershor dhe agjenti i tij ka folur për një rikthim të mundshëm te Serie A.

Mesfushori së fundmi festoi ditëlindjen e 32 dhe ka një opsion për ta rinovuar kontratën e tij me “Topçinjtë”, por nuk ka garanci që mund të aktivizohet.

“Ai do t’i përshtatej më shumë Lazios, për preferencën e trajnerit Sarri i cili veçse i di shumë mirë karakteristikat e tij, por gjithashtu Juventusi që ka një drejtor sportiv tejet të mirë si Cristiano Giuntoli, i cili ka kaluar shumë vite te Napolit”, tha agjenti i Jorginhos, Joao Santo për “TV Play” në Itali.

“Nuk do ta përjashtoja një rikthim te Napoli me trajnerin e ri Calzonan, i cili më parë kishte punuar me Sarrin. Roma duke e pamundur, sepse nuk ka pasur kontakte me ta, por kur vjen te forca e tyre dhe tradite, të gjithë dëshirojnë të luajnë për Milanin dhe Interin”, tha agjenti i Jorginhos.

Jorginho ka qenë në Premier Ligë që nga vera e vitit 2018, kur ndoqi Maurizio Sarrin nga Napoli te Chelsea në një marrëveshje me vlerë 57 milionë euro, më pas te Arsenali në janar 2023 për 11.3 milionë euro.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat