Marotta blindon Inzaghin: Jemi të kënaqur me punën e tij

Futboll

Marotta blindon Inzaghin: Jemi të kënaqur me punën e tij

Më: 29 shkurt 2024 Në ora: 12:02
Marotta

"Inzaghi gëzon respektin e gjithë botës së Interit falë punës së tij, ai e ka fituar këtë konsideratë ndër vite duke demonstruar aftësi të mëdha. Padyshim që duam të vazhdojmë me të sepse rezultatet, por mbi të gjitha mënyra se si punon na bindin.

Kontrata e tij skadon në vitin 2025, ne do ta trajtojmë këtë çështje në kohën e duhur, por ai gëzon besimin tonë. Ne jemi të kënaqur me të dhe ai është i lumtur këtu”, ka deklaruar CEO i Interit, Beppe Marotta

“Fati ynë ishte që gjetëm trajnerin e duhur. Të kesh të njëjtin trajner prej vitesh do të thotë vazhdimësi, fakti që është përshtatur me grupin është një avantazh. Pastaj brenda grupit ka aspekte vlerash siç është ndjenja e përkatësisë, kultura e punës”, ka shtuar Marotta.

Edhe vetë tekniku Inzaghi ka folur për të ardhem e tij pas ndeshjes ndaj Atalantës:

"E ardhmja ime? Ndihem mirë këtu, ndihem mirë me klubin, tifozët dhe djemtë, nuk ka kuptim të flasim.

Për tre muajt e fundit ne duhet të mbajmë një përqendrim të çmendur, nuk jam i interesuar të flas për asgjë tjetër, klubi dëshiron që të mbetet kështu dhe ata janë të lumtur që shohin Interin të luajë në këtë mënyrë”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat