Greenwood gati të kthehet te Manchester United!

Futboll

Greenwood gati të kthehet te Manchester United!

Më: 29 shkurt 2024 Në ora: 19:33
Greenwood

A është kthyer Mason Greenwood? Pyetja është më e rëndësishme se kurrë, pasi ai shënoi pesë gola në njëzet e një paraqitjet e tij të para në La Liga këtë vit, më pas duke kontribuar me pesë asistime të tjera.

Një paraqitje që po e sjell Getafen në anën e majtë të tabelës, shumë larg zonës së rënies me një plus gjashtëmbëdhjetë që duket si një gur varri për mundësinë e rënies.

Greenwood është padyshim një nga lojtarët më të mirë të Getafes në këtë periudhë, aq sa edhe Tebas, presidenti i ligës spanjolle, shprehu shpresën për ta parë sërish në Spanjë sezonin e ardhshëm.

Greenwood mbërriti në huazim në shtator pasi një hetim i brendshëm në Manchester United përjashtoi qëndrimin e tij. “Të gjithë të përfshirët, përfshirë Mason, i njohin vështirësitë me të për të rifilluar karrierën e tij te Manchester United. Prandaj u ra dakord se do të ishte më e përshtatshme që ai ta bënte këtë larg nga Old Trafford, dhe ne tani do të punojmë me Mason për të arritur këtë rezultat.”.

Greenwood kishte përfunduar në hetimin e shtetit anglez për shkak të disa akuzave për përdhunim ndaj një vajze, të cilat u hoqën më vonë në shkurt 2023. Pavarësisht kësaj fitoreje, anglezi i tha lamtumirë Premier League për të luajtur për një klub më pak të njohur se United.

Jim Ratcliffe, bashkëpronari i ri i Manchester United, javën e kaluar propozoi rishikimin e çështjes. Mbetet për t’u kuptuar, pra, nëse ai ka për qëllim një qëndrim të mundshëm në Angli, apo një transferim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat