Kosova e Dusseldorfit po marshon drejt Landesliga-s

Futboll

Kosova e Dusseldorfit po marshon drejt Landesliga-s

Nga: K.G. Më: 14 prill 2024 Në ora: 21:36
Kosova e Dusseldorfit

Skuadra e Kosovës së Dusseldorfit është në formën më të mirë dhe në kohën e duhur, më së miri e dëshmon edhe fitorja sot në udhëtim, me rezultat 4:0 ndaj VdS Nievenheimit.

Tre pikë të mëdha që iu japin edhe më shumë motiv futbollistëve kuqezi, që mos ta lëshojnë kreun.

Loja e shpejt dhe cilësore solli edhe triumfin me rezultat rë thellë.

Kosova kryeson me 68 pikë, duke lënë pas Eller 04 (një ndeshje më pak) në vendin e dytë pas javës së 27-të në Bezirksliga. 

“Edhe tre pikë shumë të vlefshme për ekipin tonë.

Ndeshja kundër VdS Nievenheim përfundoi me rezultat të thellë 0:4 në të mirë të ekipit tonë me 4 golat e shënuar nga Max Stellmach (14’ 66’ 85’ 87’) 

Faleminderit për përkrahjen dhe shihemi të dielën tjetër ku në shtëpi presim Lohausener SV”, njofton Kosova Dusseldorf.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat