Derbi me Partizanin

Futboll

Derbi me Partizanin

Më: 16 prill 2024 Në ora: 18:39
Dinamo

Dinamo do të sfidojë në transfertë Partizannin në kuadër të javës së 32-të të Superiores.

Një duel shumë i rëndësishëm për “Blutë” që do të tentojnë fitoren për t’i marrë demave vendin e 3-të në tabelën e klasifikimit.

Për këtë duel, “Nëndetësja” ka nisur përgatitjet, teksa Dritan Mehmeti do të ketë edhe mungesa të rëndësishme.

Një mbrojtës nuk do të jetë i gatshëëm për timonierin e “Bluve”.

Bëhet fjalë për Stiven Janku, i cili do të mungojë ndaj të kuqve për shkak kartonësh.

Mbrotjësi u ndëshkua me karton të verdhë në duelin me Erzenin dhe në këtë mënyrë ka plotësuar numrin 4-të të tyre dhe do të jetë i pezulluar.

Por nga ana tjetër lajm i mirë do të jetë rikthimi i Rustem Hoxhës, i cili shleu pezullimin e tij ndaj shijakasve.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat