Arteta, “presion” Bayernit: Duam të bëjmë ëndrrën realitet

Futboll

Arteta, “presion” Bayernit: Duam të bëjmë ëndrrën realitet

Më: 16 prill 2024 Në ora: 21:20
Mikel Arteta

Mikel Arteta, trajner i Arsenalit, “kërcënoi” Bayernin në prag të ndeshjes së kthimit në çerekfinale të Champions League, ku “Topçinjve” u duhet fitorja për të prekur gjysmëfinalen.

“Dua një paraqitje që të na çojë në gjysmëfinale. Për 10 muaj e kemi arritur atë që kemi kërkuar dhe nesër do të kemi një mundësi të jashtëzakonshme për ta arritur atë.”

Zinchenko kohët e fundit tha se do të shkonte të luftonte për Ukrainën. Çfarë mendoni për të?

Ne e duam atë, ai na ka dhënë shumë. Ai është një lojtar me shumë cilësi dhe ka një karakter të jashtëzakonshëm, i cili e lejon të jetë vetvetja në ndeshjet e futbollit. Ne kërkojmë gjithmonë të jemi me lojtarët tanë.

Dëshironi të thoni disa fjalë për fitoren e Bayer Leverkusenit, i cili “pushtoi” Bundesligën?

Po, uroj me gjithë zemër Xabi Alonson dhe Granit Xhakën.

Ne duhet ta ndryshojmë, ka shumë gjëra që mund të bëjmë për ta shkruar ndryshe historinë nesër. Ka të bëjë me fitimin e të drejtës kolektive dhe individuale për të shkuar në gjysmëfinale.

A është skuadra juaj gati për këtë ndeshje?

Shumica e lojtarëve tanë nuk kanë përjetuar një natë si kjo. Ata janë super të motivuar. Ata janë të përgatitur, ndihen të sigurt. Ne duam ta bëjmë ëndrrën realitet.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat