Para El Clasicos – raportohet se lojtarët e Barcelonës “janë dorëzuar”

Futboll

Para El Clasicos – raportohet se lojtarët e Barcelonës “janë dorëzuar”

Më: 18 prill 2024 Në ora: 08:17
Lojtarët po përpiqen të kthejnë vëmendjen te El Clasico të dielën,

Barcelona u eliminua sërish nga Liga e Kampionëve në mënyrë zhgënjyese të martën mbrëma, duke pësuar katër gola pasi ranë në 10 lojtarë kundër Paris Saint-Germain. Dhoma e zhveshjes do të luftojë për të rimarrë veten, sipas raportimeve të fundit në Kataluni.

Lojtarët po përpiqen të kthejnë vëmendjen te El Clasico të dielën, teksa udhëtojnë në Santiago Bernabeu, dhe ishte një dhomë e qetë dhe e shkretë e zhveshjes pas humbjes së PSG. Të gjithë lojtarët u larguan me kokën ulur dhe në heshtje pas ndeshjes.

Pavarësisht ndeshjes kundër Real Madridit të dielën, hendeku prej tetë pikësh ndaj Los Blancos do të thotë që lojtarët nuk besojnë realisht në aftësinë e tyre për të vazhduar sfidën në La Liga, me vetëm gjashtë ndeshje të mbetura pas kësaj.

Sport raporton se lojtarët janë të vetëdijshëm për nevojën për të treguar fytyrën në ndeshjet e fundit, por i vetmi synim i vërtetë është të përfundojnë në dy vendet e para për t’u kualifikuar në Superkupën e Spanjës.

Lojtarët e dinë se individët tani do të luajnë për veten e tyre dhe po kërkojnë të sigurojnë situatën më të mirë për veten e tyre për sezonin e ardhshëm, përpara një vere të pasigurt në skuadër.

Barcelona i ka mbyllur dy sezonet e fundit në një mënyrë jo të mirë. Që të dyja për shkak të pak në linjë, edhe pse herën e fundit ishte për shkak të faktit se ata po lundronin drejt fitores në La Liga.

Ekziston një rrezik serioz që muaji maj t’i shohë edhe një herë Blaugranët të lëvizin drejt fundit në një mënyrë dëshpëruese që do të ngrejë më shumë pyetje rreth klubit dhe drejtimit të tyre.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat