Incident në Kavadar mes maqedonasve dhe shqiptarëve 

Futboll

Incident në Kavadar mes maqedonasve dhe shqiptarëve 

Nga: K.G. Më: 21 prill 2024 Në ora: 23:42
Pamje nga përplasja

Futbollistët e Tikveshit të Kavadarit dhe Shkëndijës së Tetovës, pati një zënkë mes vete pas ndeshjes. 

Tikveshi ka shënuar fitore me rezultat 2:1 ndaj Shkëndijes, në takimin e javës së 28-të të elitës së futbollit maqedonas. 

“Pas ndeshjes nervozizmi bëri të vetën, ndaj futbollistët mysafirë u përleshën me vendasit që po festonin fitoren”, shkruan mes të tjera media maqedonas “Ekipa.mk”.

Struga Trim Lum kryeson me 58 pikë, pasojnë Shkupi me 55 e Shkëndija me 52 sosh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat