Gjermania nën ethet e Europianit, 15 mijë tifozë njdekin stërvitjen

Futboll

Gjermania nën ethet e Europianit, 15 mijë tifozë njdekin stërvitjen

Më: 28 maj 2024 Në ora: 16:54
Pamje nga stërvitja

Nëse dita e mirë duket që në mëngjes atëherë në këtë Europian Gjermanisë nuk do t’i mungojë faktori fushë.

Ditën e djeshme Gjermania ka nisur grumbullimin dhe po dje Nagelsman ka mbajtur edhe stërvitjen e parë me grupin e lojtarëve.

Ne stadiumin e Jenas u vu re prania e madhe e tifozëve.

Sipas medieve gjermane ta pranishëm ishin plot 15.000 mijë tifozë. Biletat ishin falas dhe mbaruan brenda fare pak orësh.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat