Ekrem Janjeva - lojtar dhe veprimtar në Gjeneratën e Republikës 

Hendboll

Ekrem Janjeva - lojtar dhe veprimtar në Gjeneratën e Republikës 

Nga: Kemajl Goca Më: 5 janar 2021 Në ora: 18:36
Ekrem Janjeva - lojtar dhe veprimtar në Gjeneratën e Republikës 

Sportistët tanë, në të gjitha disiplinat sportive, kush më shumë e kush me pak dhanë kontribut në vitet më të vështira (1991-1999) dhe në anën tjetër iu kundërvunë fuqishëm regjimit serb. 

Ekrem Janjeva i takon Gjeneratës së Republikës. 

Janjeva, i gjithanshëm në vitet më të vështira, në kohën e okupimit, një herë si hendbollist, pastaj si kryetar i klubit të hendbollit Prishtina (meshkujt).

Janjeva asgjë nuk kurseu nga vetja në shërbim të hendbollit dhe sportit në përgjithësi.

Ai, asnjëherë nuk ndërpreu veprimtarinë e tij sportive përkundër kërcënimeve nga milicia e pushtuesit serb, por dha kontribut qoftë si lojtar, qoftë si kryetar dhe si sot i kujtohen edhe sfidat në fushën me beton në Gërmi!

Janjeva sot ndihet krenar që i takoi brezit të sakrificës, që me mijëra sportistë e mbajtën gjallë sportin dhe që i rezistuan fuqishëm okupatorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat