Kroacia në përcjellje të rreptë policore, ja arsyeja

Hendboll

Kroacia në përcjellje të rreptë policore, ja arsyeja

Nga: K.G. Më: 13 janar 2021 Në ora: 12:25
Kroacia në përcjellje të rreptë policore, ja arsyeja

Damir Kajba, fizioterapeut te ekipi Kombëtar i Kroacisë në hendboll, u përpoq të tregonte në Instagram se çfarë e priste ekipin pas zbarkimit në Egjipt.

Për fat të keq, skenat e para nuk ishin të këndshme, sepse është gjëja më e habitshme për të bërë një rrugët atje, të shoqëruara nga forcat speciale të armatosura.

“Gjegjësisht, Egjipti është një vend me një shkallë mjaft të lartë të krimit, dhe përveç kësaj ekziston një frikë e vazhdueshme e sulmeve të mundshme terroriste.

Vetëm kohët e fundit, gjykata ushtarake atje dënoi 168 persona me burg për akuzat e formimit të 43 qelizave terroriste që ishin në një mënyrë apo në një tjetër të lidhur me ISIS”, shkruan mes të tjera media kroate Vecernj list”. 

“Për fat të mirë, nuk kishte probleme gjatë rrugës për në kompleksin hotelier dhe Kajba lejoi shokët e tij të shihnin se ku ndodhej ekipi kombëtar kroat i hendbollit më vonë gjatë ditës”, shkruan më tej.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat