Kur Prishtina e Verim Zherkës fitoi Kupën e Kosovës 

Hendboll

Kur Prishtina e Verim Zherkës fitoi Kupën e Kosovës 

Nga: K.G. Më: 16 janar 2021 Në ora: 14:17
Kur Prishtina e Verim Zherkës fitoi Kupën e Kosovës 

Në vitet e pas luftës, cilësia e hendbollit ishte më e mirë, rivaliteti më i madh dhe në disa ndeshje derbi, shikueshmëria arrinte deri në 2 mijë veta, si në Ferizaj, Gjakovë, Mitrovicë, pa harruar edhe Vushtrrinë.  

Prishtina e ka pasur një gjeneratë të shkëlqyeshme në periudhën 2000-2001.

KH Prishtina  e vitit 2000/01 fituese e Kupës së Republikës së Kosovës pasi e mundi në finale Trepçën e Mitrovicës. 

Mungojnë portieri Shemsi Luta dhe të rinjtë Sherif Xhema dhe Basri Veseli.

Megjithatë, kjo ishte Prishtina e Verim Zherkës, atëkohë hendbollist i kësaj skuadre apo alfa e omega.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat