Kaos! Edhe maces po i pëlqen hendbolli 

Hendboll

Kaos! Edhe maces po i pëlqen hendbolli 

Nga: K.Goca Më: 19 janar 2021 Në ora: 12:50
Kaos! Edhe maces po i pëlqen hendbolli 

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Kampionatin Botëror të hendbollit (meshkuj), që po zhvillohet në Egjipt. Duket se edhe maces po i pëlqen hendbolli, me veprime atraktive.  

Përderisa nuk ka shikues shkaku i pandemisë, të paktën një shikues ishte në palestër, një mace simpatike. 

“Macet po ecin në fushë në mes të ndeshjeve, fusha është  jashtë kontrollit.

Lojtari i ekipit kombëtar danez Henrik Molgard vuri në dukje se hoteli në të cilin ata po qëndrojnë është si një qendër e madhe tregtare. Që nga dita e parë, lojtarët e hendbollit u përcollën nga disa forca speciale, në ndeshjen Kroaci - Japoni, gjatë duelit midis Norvegjisë dhe Zvicrës, një mace u shfaq në mes të fushës.

Duke parë fotot e Egjiptit, neveritëse, kaosi, kushtet që nuk i përshtaten një grumbullimi të hendbollistëve më të mirë në botë. Pyetja e vetme është se çfarë ende na pret deri në fund të saj!”, shkruan mes të tjera “Ekipa.mk”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat