Mirjeta Bytyqi vazhdon kontratën me skuadrën e madhe sllovene

Hendboll

Mirjeta Bytyqi vazhdon kontratën me skuadrën e madhe sllovene

Më: 21 shkurt 2021 Në ora: 20:02
Mirjeta Bytyqi vazhdon kontratën me skuadrën e madhe sllovene

Hendbollistja kosovare, Mirjeta Bytyqi ka vazhduar kontratën me skuadrën e madhe sllovene, Mlinotest Ajdovshçina.

Sipas njoftimit të klubit nga Sllovenia, Mirjeta do të luaj te Ajdovshçina të paktën deri në fund të edicionit 2022/23.

23-vjeçarja është pjesë e kësaj skuadre që nga viti 2016. Është prej lojtareve më të dalluara. Mlinotest Ajdovshçina mban vendin e dytë në kampionatin slloven. Është në garë për trofe.

Mirjeta në të kaluarën ka luajtur për Slloveninë, ndërsa tani është pjesë e Kombëtares sonë. Ajo ka debutuar me plot sukses në turneun e mbajtur në Antalia në fund të vitit 2019. Është në pritje që të fitoj të drejtën të luaj për Kosovën në gara zyrtare.

FHK-ja e uron Mirjetën për vazhdimin e kontratës dhe e mirëpret në ekipin kombëtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat