Ja lojtarët e Kosovës, që shënuan më së shumti gola kundër Rumanisë

Hendboll

Ja lojtarët e Kosovës, që shënuan më së shumti gola kundër Rumanisë

Nga: K.Goca Më: 14 mars 2021 Në ora: 21:43
Ja lojtarët e Kosovës, që shënuan më së shumti gola kundër Rumanisë

Dyshja Kastriot Jupa dhe Valon Dedaj, ishin si atom për Rumaninë. 

Jupa shënoi tetë gola dhe Dedaj 7, duke i shkaktuar humbje të thellë me rezultat 30:25 (16:12) gjigantit të hendbollit evropian, Rumanisë, në kuadër të kualifikueseve për Kampionatin Evropian 2022.

Kosova renditet në vend të dytë me 3 pikë në grupin 8, sa ka edhe Rumania një pozitë më poshtë. 
 
Rumania-Kosova 25:30 (12:16)
 

Palestra në Bukuresht.
Rumania: Grigoras 7, Dumitru 5, Bujor 4, Negru 3, Fenici 2, Fotache 2, Dedu 1, Buzle 1, Botea, Ghita, Popescu, Racotea, Sadoveac, Scog, Stanescu dhe Thalmaier.
Kosova: Kastriot Jupa 8, Valon Dedaj 7, Drenit Tahursylaj 4, Egzon Gjuka 4, Deniz Terziqi 3, Luigj Quni 1, Drilon Tahirukaj 1, Lulzim Shabani 1, Bujar Ramosaj 1, Festim Mustafa, Haris Berisha, Leonard Gegaj, Rron Ramadani, Liridon Zena dhe Armend Alaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat