Istogu pas fitores së 21-të rresht, pyet: A ka ndonjë rivale të fortë?

Hendboll

Istogu pas fitores së 21-të rresht, pyet: A ka ndonjë rivale të fortë?

Nga: Kemajl Goca Më: 17 prill 2021 Në ora: 19:42
Istogu pas fitores së 21-të rresht, pyet: A ka ndonjë rivale të fortë?

Liderja e Kampionatit të Kosovës, Istogu, në 21 ndeshje po aq fitore! Vashat e Istogut sot pa ndonjë mund të madh e mposhtën me rezultat 42:23 (20:11) Shqiponjën nga Gjakova, në takimin e javës së parafundit (e 21-ta). 

Istogu pas fitores së 21-të rresht, pyet: A ka ndonjë rivale të fortë?

Kryetrajneri i Istogut, Faruk Shala, përgëzon vashat për lojë dhe për fitore, tani zotohet për fitoren e 22-të kundër kampiones në fuqi, Ferizaj dhe të futet në histori të pasluftës, si skuadër që po e përfundon kampionatin pa asnjë humbje e pa asnjë barazim, por me qind për qind të pikëve.

Hendbollistja Pranvera Ferataj është më efikasja me 8 gola, e ndihmuar nga Suzana Ujkiq me 6 gola, Tina Hetemi 6, Adelina Berisha 5, Esma Muratoviq 5, Natalia Millatoviq 4 gola etj. 

Të shqiponja Agoneta Goçi ishte më efikasja, me gjithsej 6 gola.

Istogu udhëheq bindshëm renditjen me 42 pikë dhe Shqiponja zë vendin e gjashtë me 22 osh. 

Istogu – Shqiponja 42:23 (20:11) 
Palestrat e sportit në Istog.  
Istogu: Shehdadi, Ujkiq 6, Hetemi 6, Halitaj 1, Milatoviq 4, Berisha 5, Ferataj 8, Venetsky 6, Ahmetxhekaj, Shatri 1 dhe Muratoviq 5.
Shqiponja: Quni, Goçi 8, L. Ferizaj 1, Fazlija 2, Vokshi 6,  Frrokaj 2, Dobruna 4, E. Ferizaj, R. Berisha, Nuza dhe A. Berisha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat