Nesër vendoset kampioni i ri, Istogu apo Vushtrria

Hendboll

Nesër vendoset kampioni i ri, Istogu apo Vushtrria

Nga: K.G. Më: 14 maj 2021 Në ora: 14:37
Nesër vendoset kampioni i ri, Istogu apo Vushtrria

Gjithçka do të dihet nesër se cila skuadër do të jetë kampion i ri i Kosovës, Istogu apo Vushtrria. 

Në seri të fitoreve janë 1:1 në kuadër të finaleve të play-off-it të Superligës së Kosovës në hendboll. 
Istogu përgatitet për festë sikurse edhe Vushtrria. 

Trajneri Faruk Shala me vashat e Istogut beson fuqishëm në fitore, ndërsa Arben Parduzi me Vushtrrinë shpresojnë në befasi dhe në fund të çojnë titullin në Vushtrri.

“Nesër në orën 19.00 në palestrën e sporteve në Istog zhvillohet ndeshja e tretë finale e kampionatit të Kosovës.

Istogu synon që për herë të parë të shpallet kampion i Kosovës në shtëpinë e vet, në Istog.

Ndeshja do të transmetohet në RTV21 plus. Na priftë e mbara!”, shkruan KHF Istogu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat