Fitore që do të jetë pikë kthese në rrugëtimin e Kombëtares së Kosovës 

Hendboll

Fitore që do të jetë pikë kthese në rrugëtimin e Kombëtares së Kosovës 

Nga: K.G. Më: 4 qershor 2021 Në ora: 23:16
Fitore që do të jetë pikë kthese në rrugëtimin e Kombëtares së Kosovës 

Kombëtarja e Kosovës ka shënuar fitore me peshë të madhe, me rezultat 33:27 ndaj Luksemburgut, në ndeshjen e dytë të parakualifikueseve për Kampionatin Evropian. 

Kosova ka dy fitore nga dy ndeshje, duke u renditur në vendin e dytë me 4 pikë, sa ka edhe liderja Portugalia në grupi 1. 

“Fitore që do të jetë pikë kthese në rrugëtimin e Kombëtares tonë.

Fitore e arritur me zemër dhe me dëshirë për ta prezantuar vendin me dinjitet.

Faleminderit vajza...”, shkruan në faqen e Federatës së Hendbollit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat