Nga 4 gola për Dedajn, Tahirukajn e Ramosajn

Hendboll

Nga 4 gola për Dedajn, Tahirukajn e Ramosajn

Më: 12 shtator 2021 Në ora: 11:20
Nga 4 gola për Dedajn, Tahirukajn e Ramosajn

Skuadra Kreuzlingen e ka fituar edhe ndeshjen e dytë në Ligën B të Zvicrës.

Të shtunën Kreuzlingeni fitoi 28:25 ndaj Badenit.

Tre reprezentuesit tanë shënuar nga 4 gola për Kreuzlingenin.

Kapiteni Valon Dedaj dhe Drenit Tahirukaj i shënuan golat nga 4 tentime, ndërsa Ramosaj i kishte 5 tentime.

Në ekip ishte edhe portieri Haris Berisha që në takimin e parë mungoi për shkak të një lëndimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat