Istogu fiton me 39 gola diferencë ndaj Dritës! Ky është rivaliteti i Superligës!!!

Hendboll

Istogu fiton me 39 gola diferencë ndaj Dritës! Ky është rivaliteti i Superligës!!!

Nga: K.G. Më: 18 shtator 2021 Në ora: 20:21
Istogu fiton me 39 gola diferencë ndaj Dritës! Ky është rivaliteti i Superligës!!!

Dallimi në cilësi mes Istogut dhe Dritës nga Gjilani, sikur nata me ditë.

Drita si vendas as që mundi t'i bëjë rezistencë nënkampiones së Kosovës, Istogu,duke pësuar humbje me 46:7 (27:5) në hapje të Superligës. 

Drita humbi me 39 gola diferencë, ky është realiteti i një lige të shthurur! 

“Istogu hap stinorin e ri me fitore bindëse!

Vetëm 7 gola pranoj Blerta Ahmetxhekaj gjatë gjithë ndeshjes, ndërsa Anja Bojaniq ishte më efikasja më 12 gola të shënuara, e përcjellur nga Berisha 9, Muratoviq 7, Shatri 6, Milatoviq 4, Ferataj 3, Tafilaj 3, dhe Rugova 2.

Istogu në xhiron e radhës e pret Prishtinën në palestrën e qytetit në Istog”, shkruan në faqen e KHF Istogu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat