Quni në formë, shënon 4 gola nga 4 tentime në fitoren e Zuerichut

Hendboll

Quni në formë, shënon 4 gola nga 4 tentime në fitoren e Zuerichut

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 23:48
Quni në formë, shënon 4 gola nga 4 tentime në fitoren e Zuerichut

Forma e Luigj Qunit po shkon duke u ngritur.

Ai është prej lojtarëve kryesorë të Kombëtares sonë dhe forma e tij është inkurajuese në prag të ndeshjeve kualifikuese të nëntorit.

Quni të dielën shënoi katër gola nga katër tentime në fitoren e rëndësishme të Amicitia Zuerich në elitën zvicerane.

Skuadra e Currit fitoi me rezultat 31:28 ndaj Wacker Thun.

ishte ndeshja më e mirë e Qunit këtë edicion.
Amicitia Zuerich renditet e dyta në tabelë me 10 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat