Shpresa Fazlija përshëndetet nga loja aktive

Hendboll

Shpresa Fazlija përshëndetet nga loja aktive

Nga: Kemajl Goca Më: 12 tetor 2021 Në ora: 18:03
Shpresa Fazlija përshëndetet nga loja aktive

Shpresa Fazlija përshëndetet nga loja aktive në hendboll. Ajo ndeshjen e fundit e zhvilloi për Shqiponjën nga Gjakova e cila e mposhti me rezultat minimal 25:24 ekipin e “Jusuf Gërvallës”.

Fazlija pas 16 viteve të suksesshme, duke  luajtur për disa ekipe në vendin tonë dhe për Kombëtaren e Kosovës, i jep fund lojës aktive.  A ishte ndeshja e fundit kundër “Jusuf Gërvallës”?

“Po, ndeshja e fundit në karrierë ka qenë me ‘Jusuf Gërvallën’. 

Lëndimi në gju dhe obligimet familjare janë arsyeja e përfundimit të karrierës sime si hendbolliste”, thotë Fazlija për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat