Dikur kampion, sot nuk ekziston ky klub në Kosovë

Hendboll

Dikur kampion, sot nuk ekziston ky klub në Kosovë

Më: 14 tetor 2021 Në ora: 17:57
Dikur kampion, sot nuk ekziston ky klub në Kosovë

Para 40 viteve ekzistonte klubi i hendbollit Ramiz Sadiku nga Prishtina, por që nga fundvitet e 80-ta nuk ekziston më.

“Fotografi për nostalgjikët nga viti 1980 i shekullit të kaluar. 

Në foto skuadra e KH KNI Ramiz Sadiku (ish Filloristi) nga Prishtina që në edicionin 1980/81 ishin kampion të Kosovës.

Ne foto nga e majta (në këmbë): Osman Demolli, Baxha…, Fatmir …, ?, Nehru Bylykbashi - Llokumi, Ruhan Shahini, Dule Nikoliq.

Nga e majta ulur: Mithat Janjeva, Isa Jashareviq, Vedat Janjeva, Nexhmedin Leti - Muja, tifozi i flaket i quajturi “Bosanac” dhe Flamur Zhdrella”, ka shkruar Izet Gjinovci në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat