Gjinovci paralajmëron edhe një ardhje në Kombëtare

Hendboll

Gjinovci paralajmëron edhe një ardhje në Kombëtare

Nga: K.G. Më: 16 tetor 2021 Në ora: 12:53
Gjinovci paralajmëron edhe një ardhje në Kombëtare

Sekretari i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës, Izet Gjinovci, është takuar me Imer Hajdarin, prindin e hendbollisteve të Kombëtares së Kosovës, Marigonës dhe Arlindës.

Gjinovci paralajmëron edhe një përforcim të radhës në Kombëtare. 

“Takim rasti me z. Imer Hajdari nga Danimarka, prindi i lojtareve të Kombëtares së Kosovës Marigona dhe Arlinda Hajdari gjatë ndeshjes së European Cup në Istog. Z. Hajdari tregoi përkushtimin dhe interesimin për hendbollin e Kosovës me premtim se edhe vajza e tretë Blerta shumë shpejt do ti bashkangjitet grupmoshave te reja të kombëtares.

Faleminderit z. Imer për kontributin tuaj për sportin e hendbollit duke treguar atdhe dashuri edhe pse jeton tani e 30-të vite ne Danimarkë”, ka shkruar Gjinovci në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat