E pabesueshme, kjo i ndodhi kampiones së Kosovës në Zvicër

Hendboll

E pabesueshme, kjo i ndodhi kampiones së Kosovës në Zvicër

Nga: Kemajl Goca Më: 17 tetor 2021 Në ora: 22:48
E pabesueshme, kjo i ndodhi kampiones së Kosovës në Zvicër

Edhe humbja e ka një arsyetim, por të mposhtesh me 35 gola diferencë e të shënosh vetëm 6 gola për 60 minuta, ose nga një gol për çdo dhjetë minuta, kjo do analizë të thellë, sidomos kjo i ndodhi kampiones së Kosovës, Vushtrrisë. 

Për shumë kënd është shqetësuese, ky ishte realiteti i forcës së  ekipit të Vushtrrisë, e cila sonte pësoi humbje me rezultat 41:6 (21:3) nga Spono Eagles e Zvicrës. 

Humbje e rëndë, një hije e keqe për hendbollin tonë. 

Në anën tjetër, duket se zviceranet ia hakmorën Vushtrrisë për humbjen që i shkaktuan me 74:16 Dritës nga Gjilani në Kampionatin e  Kosovës.

Për këtë rezultat të turpshëm, dikush duhet të jap përgjegjësi sepse edhe humbja prej humbjes dallon, ky rezultat i ndeshjes së sotme, është për keqardhje dhe për t’u analizuar fije e për pe. 

Vetëm 6 gola i ka dhënë kampionja ei Kosovës. Fadil Maxhuni, president i klubit, duhet të kërkojë llogari së pari tek vetja pastaj tek trajneri Arben Parduzi. 

Hendbollistja Burneta Rama shënoi 2 gola, Donita Kasumi 1, Agnesa Hysa 1, Gentiana Basholli 1, Lorena Matarova 1. Vetëm Sabrina Amrein shënoi sa krejt Vushtrria, 6 gola.

Mbrëmë humbën me 42:14 dhe me rezultat të përgjithshëm 83:20, kësisoj eliminohen nga rrethi i dytë i Kupës së Evropës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat