Muqolli: Na duhet fitorja me katër gola diferencë kundër ekipit të Republika Srpska-s

Hendboll

Muqolli: Na duhet fitorja me katër gola diferencë kundër ekipit të Republika Srpska-s

Nga: Kemajl Goca Më: 23 tetor 2021 Në ora: 18:22
Muqolli: Na duhet fitorja me katër gola diferencë kundër ekipit të Republika Srpska-s

Kampioni i Kosovës, Besa Famgas nga Peja, është i përgatitur maksimalisht për sfidën e kthimit të Kupës së Evropës, me bindje se do të eliminojnë ekipin nga Republika Srpska, Borcin e Banjallukës, e cila garon në Kampionatin e Bosnjës dhe të Hercegovinës.

Sfidën e parë pejanët e humbën me rezultat 28:25 në Banjallukë, por besojnë e shpresojnë në fitore sa më bindëse  nesër mbrëma (18.00) në palestrën e sportit “Karagaçi” në Pejë, kësisoj të kualifikohen në rrethin e tretë. 

Kryetrajneri i Besës, Arben Muqolli, tha se ekipi është gati po ashtu edhe hendbollisti Kastriot Jupa në formën më të mirë.     

“Jemi komplet për dallim nga ndeshja e parë, ku patëm pak problem me Kastriot Jupën për shkak të lëndimit, nuk ishte edhe aq i përgatitur. Besoj se Jupa është i përgatitur qind për qindtë për ndeshjen e dytë, është lojtari më i mirë në Kosovë, po të ishte ai i përgatitur qind për qind në Banjallukë, do ta fitonim ndeshjen. 

Në bazë të atyre brohoritjeve dhe pritjeve të njohura për opinion që na bënë Banjalluka, motivi është shumë i madh të lojtarët tanë dhe do të japin maksimumin të dielën.

Na duhet fitorja me katër gola diferencë, nëse e kemi ditën dhe luajmë ashtu siç e kemi paraparë, fitorja do të jetë edhe më e thellë”, tha Muqolli për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Sulmi është pika më e fortë e Besës. 

“Pikat më të forta tona janë sulmi dhe momentalisht me mbrojtje paksa çalojmë nga viti i kaluar, Ramosaj e Alonso nuk i kemi këtë vit. Jemi duke u munduar ta përforcojmë mbrojtje dhe nëse gjithçka shkon sipas plani, do të fitojmë”, tha Muçolli. 

“Ne do të tregojmë organizim e kulturë sportive, do t’ju tregojmë atyre se Peja dhe Kosova ka kulturë të lartë sportve”, tha Muqolli.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat