Albulena Basha shënon 14 gola, nuk tregon mëshirë për Kastriotin 

Hendboll

Albulena Basha shënon 14 gola, nuk tregon mëshirë për Kastriotin 

Nga: K.Goca Më: 6 nëntor 2021 Në ora: 22:43
Albulena Basha nuk tregon mëshirë për Kastriotin 

Albulena është lojtare e ndeshjes!  Basha shënoi më shumë se 40 për qind të golave për Ferizajn, e cila sonte e mposhti me rezultat 34:30 Kastriotin e Ferizajt. 

Kryefjala e ndeshjes ishte hendbollistja Basha, me gjithsej 14 gola, e cila nuk tregoi fare mëshirë për ish skuadrën e saj. 

Basha tregoi angazhim të madh, e ndihmuar nga Meri Koneski me 9 gola, i siguruan fitore të madhe ferizajasve. 

Në ndeshjen që u zhvillua në palestrën e sporti “Bill Clinton”, ballafaqimi u karakterizua me lojë solide, ndërsa pjesa e parë përfundoi me 21:14 në favor të ferizajasve.

Puhiza Gashi me 10 gola e Adriana Salihu me 8, ishin me efikaset të Kastrioti.

Pas javës së 8-të në Superligën e Kosovës, Ferizaj renditet në vend të 4-të me 12 pikë,  ndërsa Kastrioti është i pesti me 9 sosh.

Basha është në formën më të mirë, sikur në ditët më të mira.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat