Dijana Ujkiq ndez tifozët, kualifikohen në të tetën e finales së Kupës së Francës 

Hendboll

Dijana Ujkiq ndez tifozët, kualifikohen në të tetën e finales së Kupës së Francës 

Nga: Kemajl Goca Më: 13 nëntor 2021 Në ora: 19:17
Dijana Ujkiq ndez tifozët, kualifikohen në të tetën e finales së Kupës së Francës 

Hendbollistja më e mirë shqiptare, Dijana Ujkiq, me ekipin e saj, Bourg De Peage, kualifikohen në të tetën e finales së Kupës së Francës. 

Bourg De Peage është në formën më të mirë, si në kampionat po ashtu edhe për Kupë. 

Ky ekip ngadhënjeu me rezultat 31:24 (17:11) ndaj Dijonit, në ndeshjen e të 16-ës së finales.

Image

Në pjesën e parë ishin në epërsi me 6 gola (17:11), dhe e thelluan atë në shtatë sosh në fund të sfidës.

Dijana tregoi lojë shumë të mirë, duke shënuar dy gola, sidomos goli i parë i saj nga një pozicion interesant, mënyra si godet me stil, ndezi tifozët në palestër.

Image

Dijana mori duartrokitje të zjarrta e cila gjithnjë e më shumë po bëhet e dashur për tifozët e kësaj ekipe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat