Paraqitje të mira të hendbollisteve të Kosovës në ligat evropiane

Hendboll

Paraqitje të mira të hendbollisteve të Kosovës në ligat evropiane

Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 23:22
Paraqitje të mira të hendbollisteve të Kosovës në ligat evropiane

Mirela Gjikokaj shënoi dy gola thuajse vendimtarë, derisa skuadra e saj, Follo, fitoi pikën e parë në elitën e Norvegjisë.

Gjikokaj shënoi për 27:23 dhe për 28:26. Por Oppsali shënoi dy gola më pas dhe fitoi një pikë (28:28).

Gjikokaj ishte prej lojtareve më aktive, ndërsa realizoi dy gola nga dy tentime. I kishte edhe tri pasime vendimtare.
Në elitën e Zvicrës, Pashke Marku shënoi tri gola nga tri tentime, ndërsa Kreuzlingeni fitoi 29:27 ndaj Thunit.

Në Danimarkë, motrat Rina e Sara Rexhepi po vazhdojnë me efikasitet të lartë.

Rina shënoi shtatë gola, ndërsa Sara shtoi tri, në fitoren 20:18 të AGF-së ndaj Gudmes në Ligën B. Fitore shënoi edhe Njoma Zogaj me Aalborgun.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat