Besa Famgas e pret Potaissa Turdan

Hendboll

Besa Famgas e pret Potaissa Turdan

Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 21:45
Besa Famgas e pret Potaissa Turdan

Skuadra e madhe rumune, Potaissa Turda për herë të dytë vjen në Kosovë për të luajtur ndeshje evropiane. Për herë të parë ishte në nëntor të vitit 2017. Saktësisht më 25 e 26 nëntor, Turda ishte përballur me Trepçën në Mitrovicë në raundin e tretë të Kupës Sfiduese, që tani njihet si Kupa Evropiane.

Turda kishte skuadër të nivelit evropian. Atë edicion e mbylli me sukses të madh, me titull të kampionit në Kupën Sfiduese (Challenge Cup). Atmosfera në “Minatori” ishte e bukur në ato dy takime të nëntorit 2017.

Bukur e zjarrtë pritet të jetë edhe të dielën në “Karagaçi” në Pejë.

Besa Famgas e pret Potaissa Turdan në ndeshjen e parë të raundit të tretë të Kupës Evropiane.

Shpresat janë që ndeshja të jetë vazhdimësi e rezultateve të mira të Besës, jo një fillim i ri i suksesshëm për skuadrën rumune.

Besa në raundin e dytë të Kupës Evropiane e eliminoi Borcin e Banjallukës. Potaissa Turda fillon prej raundit të tretë.

Ndeshja zhvillohet prej orës 18:00. Reprezentuesi i Kosovës dhe lojtari aktual i Besa Famgas, Deniz Terziqi ishte pjesë e Trepçës në ato dy takime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat