Ferizaj - Shqiponja, një minutë heshtje për tragjedinë në Gllogjan 

Hendboll

Ferizaj - Shqiponja, një minutë heshtje për tragjedinë në Gllogjan 

Nga: K.Goca Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 19:30
Ferizaj - Shqiponja, një minutë heshtje për tragjedinë në Gllogjan 

Në përballjen mes Ferizajt dhe Shqiponjës nga Gjakova, u mbajt një minutë heshtje për tragjedinë që ka ndodhur mbrëmë në Gllogjan të Deçanit. 

“Shqiponja dhe Ferizaj, mbajtën një minutë heshtje në shenje respekti dhe nderimi për 3 viktimat në fshatin Gllogjan”, thotë për gazetën “Bota sot” Skënder Alijaj, kryetar i KHF Shqiponja.

Ferizaj ka shënuar fitore me rezultat 38:33 ndaj Shqiponjës, në ndeshjen e javës së 11-të të Superligës së Kosovës në hendboll (femrat), e cila u zhvillua në palestrën “Bill Klinton” në Ferizaj.

Ferizaj përmbylli stinorin vjeshtor në vend të 4-të me 16 pikë dhe Shqiponja e 6-ta me 12 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat