Trajneri pejan që trullosi serbët dhe i largoi nga Evropa 

Hendboll

Trajneri pejan që trullosi serbët dhe i largoi nga Evropa 

Nga: Kemajl Goca Më: 1 janar 2022 Në ora: 18:35
Arben Muqolli

Askush më mirë se Arben Muqolli nuk e njeh Besa Famgas nga Peja, kampion dhe fitues i Kupës së Kosovës. Si hendbollist fitoi shumë trofe e tani edhe si trajner.

Me Muqollin Besa Famgas thyen edhe traditën e keqe me ekipin serb, Borcin nga Banjalluka, që garon në Kampionatin e Bosnjës dhe Hercegovinës.

Ata që nuk ia kishin besën, u bindën se Muqolli ka filozofinë e lojës së tij me të mirë se ata që vinin nga shtetet e jashtme për të drejtuar Besën.

Besa Famgas  arriti që të eliminoi Borcin dhe u kualifikuan në rrethin e tretë të Kupës së Evropës, por që u ndalën nga rumunët.

Besa kishte humbur me 28:25 në Banjallukë por në Pejë ngadhënjeu me 29:22. 

Trajneri Muqolli me taktikën e lojës trullosi serbët në rrethin e tretë, por u ndalën nga ekipi rumun Potaissa Turda.

Pejanët si vendas fituan me 30:28 por në ndeshjen e kthimit mposhten me 29:26. Muqolli është trajner i vitit në hendbollin e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat