Vajza nga Mali i Zi e la Kosovën për Francë 

Hendboll

Vajza nga Mali i Zi e la Kosovën për Francë 

Nga: K.G. Më: 2 janar 2022 Në ora: 20:10
Suzana Ujkiq

Tri foto sa një mijë fjalë të vajzës shqiptare nga Mali i Zi, e cila ka më shumë se 4 muaj që jeton në Francë.

Hendbollistja Suzana Ujkiq pas katër viteve u largua nga KHF Istogu  dhe vazhdon karrierën në ekipin francez Yutz, e cila garon në kategorinë e tretë.

Fotot e para të saj në Vitin e Ri tregojnë se është e lumtur që u largua nga Kosova dhe po luan në ekipin francez. 

Image

Tri foto, njëra me sy mbyllur e dy tjera ashtu si e ka stilin Suzin nga Tuzi, tregojnë se është në formë të mirë.
Ndryshe Suzi është pjesë e Kombëtares së Kosovës. 

Image

Krejt në fund, ajo e ka për zemër Kosovën por në Francë po jeton mirë, pasi që ka kushte fantastike. Këto foto i ka si befasi për fansat e saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat