Viti 2022 nis me skandal

Hendboll

Viti 2022 nis me skandal

Më: 4 janar 2022 Në ora: 12:07
Viti 2022 nis me skandal

Sipas informacioneve të marra nga media suedeze “Handbollskanalen”, dy ndeshje të Ligës së Kampionëve në hendboll ka ngjallur dyshime të mëdha.

Sfida ndërmjet Vive Kielce – Porto mendohet se është manipuluar, kjo për shkak të kuotave të luhatshme në bastore.

Ekspertët e basteve përmendën deri në 19 situata krejtësisht të palogjikshme, të cilat “nuk dukeshin normale”, dhe lidhen me sjelljen e lojtarëve në fushë.

Dy ndeshjet që janë duke u hetuar Montpellier – Meshkov Brest dhe Vive Kielce – Porto, gjatë pjesës së dytë patën deri në 20 ndryshime të koeficienteve në ndeshjet live, dhe disa ishin shumë joshëse dhe në fund u realizuan, transmeton demokracia.

Tani është radha e EHF-së dhe nëse vërtetohet se njëra nga ndeshjet e përmendura është e manipuluar, klubet me siguri do të përballen me sanksione të mëdha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat