FHK: I kemi luajtur gjashtë ndeshje të forta në një grup të barabartë 

Hendboll

FHK: I kemi luajtur gjashtë ndeshje të forta në një grup të barabartë 

Më: 15 janar 2022 Në ora: 23:07
FHK: I kemi luajtur gjashtë ndeshje të forta në një grup të barabartë 

Kombëtarja e Kosovës nuk ia doli të kualifikohet në rrethin tjetër të kualifikueseve për Kampionatin Botëror. 

“Belgjika – Kosova 33:29, i mbyllim me humbje eliminatoret për Botërorin 2023. 

Në pjesën e dytë kthehemi në lojë, afrohemi në një gol, por na mungon qetësia për të barazuar rezultatin. 

I kemi luajtur gjashtë ndeshje të forta në një grup të barabartë. Jemi të përkushtuar për të ecur para dhe këto ndeshje do të na ndihmojnë shumë.

Faleminderit shikuesve për përkrahjen e jashtëzakonshme. 

Shihemi në sfidat tjera”, shkruan në faqen e FHK-së.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat