Vëmendja në Mitrovicë

Hendboll

Vëmendja në Mitrovicë

Më: 12 prill 2022 Në ora: 23:59
Vëmendja në Mitrovicë

Në mesjavë luhen ndeshjet e xhiros së 27-të, të parafundit në Superligën A të Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve.

Vëmendja do të jetë në Mitrovicë ku takohen Trepça dhe Prishtina. Kjo ndeshje luhet të mërkurën nga ora 20:00.

Dy skuadrat me traditë kanë luajtur ndeshje të forta këtë edicion dhe njëjtë pritet të jetë edhe të mërkurën mbrëma.
Prishtina është e dyta në tabelë me 41 pikë. Trepça renditet e treta me 31 pikë.

Besa Famgas llogaritet favorite e madhe ndaj Rahovecit. Këto dy skuadra takohen po të mërkurën nga ora 20:00, në Rahovec.

Ndërsa ndeshja Kastrioti – Vëllaznimi është të enjten nga ora 19:30. Luhet në Ferizaj.

Të enjten është edhe ndeshja e mbetur e javës së 12-të të Superligës së hendbollisteve në mes të Kastriotit dhe Vëllaznimit. Kjo ndeshje luhet në Ferizaj nga ora 17:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat