Ferizaj në këmbë, Kastrioti pretendon Kupën e Kosovës 

Hendboll

Ferizaj në këmbë, Kastrioti pretendon Kupën e Kosovës 

Nga: K.G. Më: 15 maj 2022 Në ora: 12:49
Ferizaj në këmbë, Kastrioti pretendon Kupën e Kosovës 

Kastrioti i Ferizajt pretendon Kupën e Kosovës në hendboll.

Finalja e madhe zhvillohet sot në orën 17.30 në palestrën e sportit “Bill Clinton” në Ferizaj!

Ferizaj është në këmbë, duan me çdo kusht Kupën për të shpëtuar edicionin.
Interesimi është i madh nga ana e shikuesve për të pa finalen mes Kastriotit dhe Besa Famgas nga Peja.

Kastrioti kërkon Kupën pas tre viteve, pasi hera e fundit që e ka fituar është në vitin 2019.

Ferizajasit deri me tash kanë fituar 6 herë Kupën e Kosovës, që nga pavarësimi i sportit nga ai ish jugosllav. 

Fituesit e Kupës
2020/21 Besa Famgas
2019/20  Besa Famgas              
2018/19 Kastrioti
2017/18  Besa Famgas
2016/17  Besa Famiglia
2015/16  Besa Famiglia
2014/15 Besa Famiglia             
2013/14 Besa Famiglia             
2012/13  Prishtina             
2011/12 Besa Famiglia             
2010/11 Besa Famiglia             
2009/10  Besa Famiglia             
2008/09 Kastrioti             
2007/08  Prishtina             
2006/07 Kastrioti             
2005/06 Kastrioti             
2004/05  Besa 
2003/04  Kastrioti
2002/03 Besa 
2001/02  Trepça             
2000/01 Prishtina
1999/00  Prizreni
1998/99 (Kupa nuk u zhvillua për shkak të luftës)
1997/98  (Kupa nuk u zhvillua për shkak të luftës)
1996/97 Vëllaznimi
1995/96  Besa             
1994/95 Llapi             
1993/94 Trepça             
1992/93 Prishtina
1991/92 Kastrioti

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat