Istogu feston Kupën e Kosovës, falënderon tifozerinë ‘Ujqit’

Hendboll

Istogu feston Kupën e Kosovës, falënderon tifozerinë ‘Ujqit’

Nga: K.G. Më: 15 maj 2022 Në ora: 23:48
Istogu feston Kupën e Kosovës, falënderon tifozerinë ‘Ujqit’

Istogu feston Kupën e Kosovës.

Hendbollistet e Istogut sonte po festojnë trofeun e radhës pas titullit të kampionit të Kosovës.

Kryetrajneri i  Istogut, Faruk Shala, është krenare me vashat e tij, për suksesin e radhës që ia solli qytetit që jeton me hendbollin.  

“Kupa qëndron në shtëpi!

Istogu në stilin e kampionit fiton Kupën e Republikës.

Në palestrën e sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj Istogu ka fituar Kupën e Republikës së Kosovës për të katërtën herë me radhë.

Istogu ditë më parë fitoj edhe titullin e kampionit të Kosovës pikërisht në këtë palestër në tempullin e hendbollit Kosovar, qytetin e Ferizaj-t arriti të fitoj edhe Kupën e Kosovës. Ky është trofeu i gjashtë i madh për KHF Istogun. Istogu ka 4 kupa të Kosovës dhe dy tituj të kampionit gjë që e bënë skuadër të trofeshme.

Klubi hendbollit Istogu falënderon sponsorët tanë, pa të cilët nuk do mund të ishim këtu ku jemi, komunën e Istogut, në përgjithësi të gjithë qytetarët Istogas për përkrahje të pa rezervë.

Po ashtu falenderojmë organizatorët e FINAL 4, KHF Ferizaj-n dhe FHK-në për organizim të shkëlqyeshëm të këtij evenimenti, dhe në veçanti tifozërinë ‘Ujqit’ për anim korrekt dhe atmosferë madhështore të krijuar”, shkruan në faqen e KHF Istogu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat