Në Prishtinë turneu final

Hendboll

Në Prishtinë turneu final

Më: 27 maj 2022 Në ora: 22:57
Në Prishtinë turneu final

Të shtunën e të dielën në Prishtinë zhvillohet turneu final i Ligës së juniorëve të Kosovës në hendboll. Në FINAL4 paraqiten katër skuadrat më të mira nga pjesa e rregullt e kampionatit, përkatësisht dy të parat nga secilit grup.

Gjysmëfinalja e parë zhvillohet në mes të Besa Famgasit dhe Llapit, të shtunën nga ora 16:00. Në gjysmëfinalen e dytë luajnë Prishtina e Deçani. Kjo ndeshje fillon në ora 18:00.

Priten dy ndeshje interesante dhe dramatike deri në fund.

Grupin A e ka fituar Prishtina duke mbledhur 16 pikë nga tetë ndeshje. Llapi ishte i dyti me 11 pikë. 16 pikë në grupin B i kishte Besa Famgas, derisa Deçani i vendit të dytë mblodhi 12 pikë.

Të dielën zhvillohen ndeshja finale dhe ajo për vend të tretë. Ndeshja për vend të tretë është prej orës 15:00, ndërsa finalja prej orës 17:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat