KH Kastrioti vazhdon bashkëpunimin me trajnerin maqedon 

Hendboll

KH Kastrioti vazhdon bashkëpunimin me trajnerin maqedon 

Nga: K. G. Më: 9 qershor 2022 Në ora: 16:28
KH Kastrioti vazhdon bashkëpunimin me trajnerin maqedon 

Klubi me renome i hendbollit Kastrioti i Ferizajt (meshkujt) vazhdon bashkëpunimin me trajnerin maqedon Aco Stankovski.

Drejtuesit e klubit ferizajas janë të kënaqur me punën e Stankovskit dhe vazhduan edhe më tej me të.

Synimet e ferizajasve janë që pas 12 viteve ta rikthejnë titullin e kampionit.

“Kemi arritur marrëveshjen që të bashkëpunojnë edhe më tutje me trajnerin me renome ndërkombëtare nga Maqedonia e Veriut, Aco Stankovski i cili do të vazhdoj të jetë trajner i KH Kastriotit/ 

Gjithashtu Kryetari i Klubit Faton Hasani paralajmëron që ditët në vijim do të nënshkruhen edhe marrëveshjet me disa lojtarë të mirënjohur nga vendi dhe jashtë Kosovës 

Synimi i Kastriotit është asgjë më pak se titulli i Kampionit 

Kryesia është e mobilizuar maksimalisht dhe po punohet në mënyrë të sinkronizuar dhe tejet efektive për arritjen e qëllimit .

Falë seriozitetit  të punës së bërë na janë ofruar shumë lojtarë dhe së shpejti do të kompletohet ekipi i Kastriotit”, njofton KH Kastrioti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat