Lojtarja braziliane largohet nga Ferizaj, shkon në Sllovaki

Hendboll

Lojtarja braziliane largohet nga Ferizaj, shkon në Sllovaki

Nga: K. G. Më: 16 qershor 2022 Në ora: 22:58
Ligia Costa

Hendbollistja Ligia Costa largohet nga ekipi i Ferizajt, nënkampione e Kosovës.

Lojtarja nga Brazili i bashkohet ekipit nga Sllovakia, HC DAC Dunajska Streda.

Lajmi konfirmohet edhe nga faqja zyrtare e klubit sllovak.

Costa luajti në stinorin pranveror për ekipin ferizajas dhe përveç që luajtën në finale të play-off-it të Superligës edhe në finale të Kupës së Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat