Shqiponja fiton titullin e kampionit te pionieret

Hendboll

Shqiponja fiton titullin e kampionit te pionieret

Më: 21 qershor 2022 Në ora: 11:07
Izet Gjinovci, sekretar i përgjithshëm i FHK-sl dhe Orgesa Gola

Shqiponja e Gjakovës është kampione e Kosovës në hendboll në grupmoshën e pioniereve.

Në finalen në Gjakovë, Shqiponja e mposhti Ferizajn me rezultat 29:24.

10:8 ishte rezultati pas pjesës së parë e 20:15 pas pjesës së dytë.

Image

Medina Musa shënoi 11 gola për Shqiponjën. 7 i kishte Jonesa Bajrami e 6 Orgesa Gola.

Te Ferizaj u shqua Sumea Sadiku me 14 gola. Aulona Hyseni i shtoi 4.

Me finalen e bukur u kompletua një edicion shumë i suksesshëm në kampionatin e pioniereve. Gara ishte shumë interesante, ndërsa skuadrat shfaqën nivel të lartë që jep shpresë për gjeneratë shumë premtuese që po vjen.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat