Selektori i Kosovës shqetëson, tregon për kushtet e këqija 

Hendboll

Selektori i Kosovës shqetëson, tregon për kushtet e këqija 

Nga: K. G. Më: 3 korrik 2022 Në ora: 12:07
Besim Brahimi

Selektori i kombëtares së Kosovës, Besim Brahimi, tha se duhet të kenë kujdes me sportistët dhe t’ju krijohen kushte sa më të mira, sepse Kosova ka potencial për suksese. 

Brahimi shqetëson edhe me një fakt, se sa paguhet një sportist.

“Të kemi kujdes njerëzit që e udhëheqin sportin në Kosovë, sidomos boksin. 

Këta djem si Shpejtim Bajoku e shumë e shumë të tjerë t’ju krijojmë kushtet dhe mos të na ikin siç na ikën shumë të  tjerë. 

Këta ikin se nuk mund te rrinë me 200 apo 300 euro në muaj, edhe ato të ju jep pas 4 muaj apo 5 muaj”, ka shkruar Brahimi në profilin e tij në facebook.

Boksieri Shpëtim Bajoku fitoi medalje të bronztë në Lojërat Mesdhetare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat