Dy motra të talentuara nga Norvegjia në kampin në Gjakovë

Hendboll

Dy motra të talentuara nga Norvegjia në kampin në Gjakovë

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 23:07
Eliona dhe Aurora Halimi

Eliona dhe Aurora Halimi janë duke u rritur në hendbolliste cilësore. Ato hendbollin po e mësojnë në Norvegji, vendin që hendbollin e vajzave e ka shumë të zhvilluar.

Motrat Halimi janë pjesë e Akademisë së klubit Fjellhammer IL dhe vlerësohen me të ardhme të ndritur. Të dyja luajnë në pozitën e alos.

Eliona, e lindur në vitin 2006 dhe Aurora, e lindur në vitin 2008, aktualisht po qëndrojnë në Kosovë. Dhe me shumë vullnet i janë bashkuar kampit veror të Federatës së Hendbollit të Kosovës, që po mbahet në Gjakovë.

Motrat Halimi kanë stërvitur me vajzat tjera, që janë pjesë e kampit. Ato janë shprehur të lumtura për organizimin dhe për mundësinë e dhënë.

Punën që po bëhet në kampin veror në Gjakovë të dielën nga afër e ka parë edhe selektori i Kombëtares A të hendbollisteve, Agron Shabani. Ai të hënën nis punën me ekipin universitar, ndërsa ka vlerësuar talentin që kanë hendbollistet në kamp.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat