KH Kastrioti paraqitet zyrtarisht për garat evropiane  

Hendboll

KH Kastrioti paraqitet zyrtarisht për garat evropiane  

Nga: K. Goca Më: 5 korrik 2022 Në ora: 15:24
KH Kastrioti paraqitet zyrtarisht për garat evropiane  

Klubi me renome i hendbollit Kastrioti i Ferizajt, paraqitet edhe zyrtarisht për garat evropiane.

Nga zyra e FHK-së, bëhet e ditur se Kastrioti sot ka aplikuar për garat e EHF Cup.

Përveç Besa Famgas edhe Kastrioti do të garojë në garat evropiane, ndërsa nuk dihet se a do të paraqiten edhe dy ekipe tjera të meshkujt, siç është Prishtina dhe Trepça.

Të femrat marrin pjesë dy klube, Istogu dhe Ferizaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat