​Vashat koreane të "KNSU" janë kampione botërore të hendbollit universitar

Hendboll

​Vashat koreane të "KNSU" janë kampione botërore të hendbollit universitar

Më: 17 korrik 2022 Në ora: 19:15
​Vashat koreane të "KNSU" janë kampione botërore të hendbollit universitar

Ka përfunduar ndeshja e medaljes së artë në FISU Prishtina 2022 në konkurrencën e femrave, ku tanimë kemi mësuar universitetin, i cili është shpallur kampion botëror i hendbollit universitar.

Bëhet fjalë për vashat koreane të "KNSU", të cilat në finale kanë mposhtur hendbollistet spanjolle të Universitetit "UCLM".

Pas 60' minutave lojë të zhvilluara në parketin e sallës "1 Tetori", u shënuan 54 gola, ku rezultati në fund tregon 32:22 në favor të hendbollisteve koreane.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll me shifrat 16:11 në favor të "KNSU", sikurse pjesa e dytë e cila tregonte rezultatin 16:11 në favor të tyre.

Vashat koreane të Universitetit "KNSU", e mbyllin këtë Kampionat Botëror me bilanc të 100% të fitoreve, duke regjistruar pesë sosh në po aq ndeshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat