Tahirukaj vlerëson suksesin në Kupën Botërore Universitare

Hendboll

Tahirukaj vlerëson suksesin në Kupën Botërore Universitare

Më: 17 korrik 2022 Në ora: 22:58
Tahirukaj

Drenit Tahirukaj ka folur pas suksesit në Kupën Botërore Universitare në Hendboll.

Universiteti i Prishtinës e fitoi medaljen e artë, ndërsa Tahirukaj ishte lojtari më i dalluar.

“Kemi besuar se mund ta fitojmë këtë kampionat.

Jemi një gjeneratë që jemi që katër vite së bashku dhe mendoj që favorit ishim që nga fillimi. Të them të drejtën ishte pak e vështirë, kemi pasur rival cilësorë.

Mendoj që triumfi ishte shumë i rëndësishëm jo vetëm për ne po për të gjithë Kosovën”, ka theksuar Tahirukaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat