Kastrioti përballet me Graçanicën në garat evropiane 

Hendboll

Kastrioti përballet me Graçanicën në garat evropiane 

Nga: Kemajl Goca Më: 19 korrik 2022 Në ora: 13:20
Kastrioti përballet me Graçanicën në garat evropiane 

Një short interesant në rrethin e parë të Kupës së EHF-it në hendboll. 

Skuadra me renome Kastrioti i Ferizajt, do të përballet me Graçanicën e Bosnjës dhe Hercegovinës.

Ferizajasit pritet të përforcohen edhe më shumë me hendbollistë dhe të janë gati për sfidën me klubin boshnjak.

Rrethi i parë

KH Kastrioti (KOS) - Gracanica (BIH)
HC Dragunas Klaipeda (LTU) - HC Dinamo Pançeva (SRB)
HC Berchem (LUX) - Drenth Groep Hurry-up (NED)
A.C. Diomidis Argous (GRE) - HC Fivers WAT Margeten (AUT)
Maccabi Rishon-Le-Zion (ISR) - Slovenj Gradec (SLO)
HC Dukla Praha (CZE) - SPD Radnicki Kragujevc (SRB)
Raimond Sassari (ITA) - SSV Brixen (ITA)
Izmir BSB SK (TUR) - HC Robe Zubri (CZE) 
IBV Vestmannaeyjar (ISL) - Holon HC (ISR)
A.E.S.H Pylea (GRE) - Apoel HC (CYP)
Spor Toto SK (TUR) - HB Dudelange (LUX)
HC Tallinn (EST) - TJ Sokol Nove Veseli (CZE)
HC Linz AG (AUT) - RK Izvidac (BIH)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat