Shpresojnë që edhe shumë lojtarë nga Kosova do të luajnë për klube evropiane

Hendboll

Shpresojnë që edhe shumë lojtarë nga Kosova do të luajnë për klube evropiane

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 00:22
Lojtarët e Kosovës

Hendbollisti Drilon Tahirukaj kaloi te Kreuzlingeni i elitës zvicerane.

Kapiteni Valon Dedaj, Bujar Ramosaj, Haris Berisha e Drenit Tahirukaj janë po ashtu në këtë skuadër, si dhe  Lionel Mirdita.

"Jemi pesë reprezentues e gjashtë shqiptarë gjithsej.

Është e veçantë, është më e lehtë për të gjithë ne.

Shpresoj që edhe shumë lojtarë nga Kosova do të luajnë për klube evropiane", thonë hendbollistët.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat