Kthehet Arlinda Hajdari, Rina Rexhepi i shënon shtatë gola

Hendboll

Kthehet Arlinda Hajdari, Rina Rexhepi i shënon shtatë gola

Më: 9 shtator 2022 Në ora: 19:37
Kthehet Arlinda Hajdari

Arlinda Hajdari ka zhvilluar të enjten ndeshjen e parë zyrtare që kur pësoi lëndim të rëndë të gjurit në verën e vitit 2021.

Arlinda ishte duke luajtur për Kosovën kur lëndoi gjurin, ndërsa pas operimit, rikuperimi ka zgjatur rreth një vit.

Ajo tashmë është pjesë e skuadrës Bjerringbro në kategorinë e dytë daneze.

Bjerringbro në ndeshjen e parë të kampionatit të ri ka fituar ndaj AGF Handbold me rezultat 25:21.

Arlinda është aktivizuar kryesisht në mbrojtje në këtë ndeshje, ndërsa pret përgjegjësi dhe hapësirë më të madhe në ndeshjet e ardhshme.

Te AGF, lojtarja më e mirë ishte Rina Rexhepi. Ajo i shënoi 7 gola. Edhe Sara Rexhepi luan për këtë skuadër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat